15 Aralık 2009 Salı

Karuan - Pop Arif

-
şifre/pass: birruyaicinagit
-
01.Circles
02.Shaking Up The Past
03.Reflections Of A Poem
04.Chocolate Distance
05.The Holy Is Under The Light
06.A Sweet Way Out
07.Nothing Is Over
08.Poem Of The Five Finger Family
09.Give What You Want
10.What You Are
11.Pop Arif
12.Traistation Without Fascists
-
-
-
Viyana doğumlu Kürt Müsizyen Karwan Marouf(Karuan), Jazz, Latin, Funk ve Soul’u özgün müzik vizyonuyla yeni bir noktaya taşıyor. Etnik kökeninin Karuan’a sunduğu zengin altyapı sayesinde sıradan bir besteciden öteye giderek, kültürler arası köprüleri, sıradışı müziğiyle tekrar ele alıyor. Dohuki Ballet albümüyle adını duyurup başarılı bir çıkış yapan Karuan, Pop Arif adlı albümüylede başarılı çıkışını sürdürüyor.
Ayrıca ilk Albümünü daha önceden epeyce bir vakit aramama rağmen bulamadım ne yazık ki, lakin elinde var olan yahut albümü bulabilecek arkadaşlar blog adresine yollayıp paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler ...

2 yorum:

 1. tesekkurler kardesim emegine saglik

  YanıtlaSil
 2. indirmeden önce biraz araştırma yaptım sözlükte bır kaç şey yazılmış karuan için bayağı hoşuma gitti.
  1.viyanada yaşayan, kürt asıllı ve heyecan verici müzikler yapan üstün yetenekli dj.
  2.web sitesinde calan muzigin pesine duserek ilk albumune dadandigim dj. sarkinin adi dunya imis, albumun adi da dohuki ballet. bu topraklardan esintiler tasiyan basarili bir album olmus, kesinlikle dinlemeye deger.
  3.duhok'tan esen keşişlemeyi viyana alp'lerine kadar taşıyan chillout ustası. dinlerken insanın içini ısıtan, ayaklarını yerden kesen, endorfin pompalayan cinsten. pop arif isimli şahane bir albüm yapmış. aralara kürtçe de serpiştirmış. yani, ''allahın kürdü chillout'tan ne anlar'' demeyin, alın dinleyin. mis gibi olursunuz. özellikle ''reflections of a poem'' ve ''pop arif'' isimli şarkılar harika.

  sözlükte böyle bahsedilmiş nam-ı değer karuan'dan.

  albümü beğendim ama özellikle 03.Reflections Of A Poem ve 04.Chocolate Distance gerçekten çok güzel hoşlar.

  paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil